Wyjazd klas ósmych

Wyjazd klas ósmych

18 października 2021r. uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę edukacyjną do Auschwitz-Birkenau. Jest to niemiecki obóz koncentracyjny, zwany również obozem zagłady, działający w latach 1940-1945 na terenie Oświęcimia i Brzezinki. Zginęło tam ok. 1,5 mln ludzi, w większości byli to Żydzi. Drugą najliczniejszą grupą niewolników byli Polacy.
Uczniowie wysłuchali historii obozu opowiedzianej przez przewodnika, zwiedzili bloki obozowe, przeszli przesz komorę gazową i złożyli kwiaty, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłych więźniów przy tzw. Ścianie Straceń. Następnie przeszli do kolejnej części obozu mieszczącej się w miejscowości Brzezinka, Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili baraki, w których spali niewolnicy, oraz przeszli Drogą Śmierci.
Wszystko co się działo w obozie jest tragiczne i szokujące. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy, aby móc uświadomić sobie, że wszystkie najstraszniejsze historie, które nam opowiadano naprawdę się wydarzyły. „To się stało, a więc znów może się zdarzyć” – Primo Levi.

Klasy ósme w Auschwitz
Skip to content