Wielka Liga Czytelników – sprawozdanie

Wielka Liga Czytelników – sprawozdanie

SPRAWOZDANIE DOTYCZĄCE UDZIAŁU UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 21 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

           W KATOWICACH W OGÓLNOPOLSKIM

KONKURSIE CZYTELNICZYM – WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW    

  1 marca 2024 zakończyliśmy pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Polegał on na indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych. Do konkursu zgłosiło się 58 uczniów. Wymagane 5 sprawności zdobyło 45 osób, co pozwoliło im wziąć 14 marca 2024 roku udział w drugim etapie.

       Do półfinału konkursu przystąpiły 44 osoby. Rozwiązywały one indywidualnie test dotyczący znajomości  książki wskazanej przez Komitet Organizacyjny, a właściwej dla danej kategorii wiekowej.

     Warunkiem przystąpienia w kolejnym etapie było zdobycie co najmniej 80% przez trzy najlepsze osoby w danej kategorii wiekowej. Dokonali tego zarówno uczniowie z klas 1-3 (Emilia Lenczewska 2d- 99 p., Wojciech Horosz 3b- 90 p. oraz Wojciech Siejna 2c- 92 p.), jak i z klas 7-8 (Zofia Borowczyk 8b- 89 p., Lena Beczała 7c- 86 p. oraz Lena Rogowska 7c- 82 p.). Pokonali oni wielu przeciwników, tym samym gwarantując sobie możliwość zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.

      Wymienieni powyżej uczniowie z pewnością datę 9 maja 2024 r. zapamiętają na długo. Wówczas  wzięli oni udział w ostatnim etapie konkursu- w finale ogólnopolskim i drużynowo rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość danej lektury.

 Kolejny raz nasi uczniowie uzyskali tytuły Mistrzów Polski. Warto zaznaczyć, iż młodsza drużyna na wszystkie pytania odpowiedziała bezbłędnie uzyskując wynik 170 p./ 170 p., z kolei starsza otrzymała 167 p./170 p.

Ponownie uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca w konkursie. Nie było łatwo, ale to tylko dowód na to, że wśród młodego pokolenia, są osoby, które uwielbiają czytać.

Anita Kosma

Anna Cioska, Wioletta Marek, Anna Gawliczek, Martyna Mokry

Skip to content