Wielka Liga Czytelników – podsumowanie roku szkolnego 2022/23

Wielka Liga Czytelników – podsumowanie roku szkolnego 2022/23

 W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Tym razem projekt miał zasięg ogólnopolski i składał się z pięciu etapów.

W naszej szkole konkurs rozpoczął się 3 listopada 2022 r. Przystąpiło do niego wielu uczniów, jednak obowiązkowość, wytrwałość i umiejętność czytania ze zrozumieniem zweryfikowały liczbę uczestników, którzy musieli do 22 grudnia przeczytać pięć książek i na ich podstawie rozwiązać testy. Okazało się, iż 39 osób sprostało temu zadaniu i zakwalifikowało się do etapu drugiego, który polegał na napisaniu testu kwalifikacyjnego po wcześniejszym przeczytaniu konkretnej lektury. Odbył się on 10 stycznia 2023 r.

Do trzeciego etapu zakwalifikowały się po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej, które reprezentowały 28 lutego 2023 r.  naszą szkołę w etapie powiatowym. Od tego momentu uczniowie pracowali w następujących trzyosobowych zespołach:

Klasy I- III

Wojciech S. 1C, Zofia G. 2B, Alicja G. 3A

KLASY 4-6

Natalia K. 4C, Zofia L. 5C, Lena B. 6C

KLASY 7-8

Zofia B. 7B, Mikołaj S. 7B, Piotr S. 8B

Ostatniej drużynie zabrało niewiele punktów, aby mogła wziąć udział w dalszych rozgrywkach. Uczniowie kl. 7-8 zdobyli tytuły I wicemistrzów powiatu za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligii Czytelników 2022/2023.

Drużyny z klas 1-3 i 4-6 dzielnie walczyły do samego końca. Najpierw 28 marca 2023 r. wzięły udział w etapie czwartym- wojewódzkim. Pokonały wielu przeciwników, tym samym gwarantując sobie możliwość zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.

Wojtek, Zosia i Ala oraz Zosia, Natalka i Lena z pewnością datę 12 maja 2023 r. zapamiętają na długo. Wówczas przystąpili oni do ostatniego etapu- ogólnopolskiego i zdobyli tytuł Mistrza Polski.

 Kolejny raz z rzędu uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca w konkursie. Nie było łatwo, ale to tylko dowód na to, że wśród młodego pokolenia, są osoby, które uwielbiają czytać. Biorąc udział w takich konkursach nie tylko wygrywają, ale i pokazują, że warto czasami sięgnąć po książkę i uciec w świat baśni, marzeń, fantazji…

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc wszystkim rodzicom, opiekunom, a także moim koleżankom- koordynatorkom: Ani Gawliczek, Wioli Marek i Ewie Młynarskiej.

Największe brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom konkursu. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

                                                                                                Anita Kosma

                                                                                           szkolna koordynatorka

WLC – zwycięzcy
Skip to content