Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

ze względu na sytuacją epidemiczną organizatorzy WLC przedłużyli termin oddawania testów do 3 marca 2022 r. Mamy nadzieję, iż wprowadzona zmiana zmobilizuje zwłaszcza tych, którzy zgłosili się do konkursu, ale nie uzyskali jeszcze żadnej sprawności. Rozwiązane testy nadal można albo przesłać mailowo: sp21wlc2021@wp.pl (wówczas w temacie koniecznie trzeba wpisać imię, nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza), albo zostawić w skrzynce znajdującej się w szkolnej bibliotece.

Z kolei wszystkich, którzy zaliczyli co najmniej 5 testów, zachęcamy do czytania książek półfinałowych (lista poniżej). Po kilka egzemplarzy zostało zakupionych do szkolnej biblioteki. Prosimy jednak, aby po wypożyczeniu (najlepiej do godz. 14) uważne przeczytać książkę, zrobić notatki i oddać ją do biblioteki, aby kolejne osoby mogły sięgnąć po lekturę.

Termin szkolnego finału podamy wkrótce.

Koordynatorki

Wioletta Marek (KL. I-III)

Ewa Młynarska (KL. IV-VI)

Anita Kosma (KL. VII-VIII)

KSIĄŻKI PÓŁFINAŁOWE WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW 2021/2022

KATEGORIA KLAS 1-3

Tomasz Samojlik: „Ambarans”. Wydawnictwo Agora, Warszawa 2018.

KATEGORIA KLAS 4-6

Agnieszka Stelmaszyk: „Mazurscy w podróży”. T. 1, „Bunia konta fakir”. Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2020.

KATEGORIA KLAS 7-8

Ariadna Piepiórka: „Szmaragdowa ważka”. Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2021.

Skip to content