Home - Laboratoria Przyszłości

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła zakupiła sprzęt w ramach Laboratoriów Przyszłości.  Mamy drukarki 3d w salach 12, 13, 23 i 26, czyli pracowniach komputerowych, plastyczno- technicznej i chemiczno-fizycznej.  W salach komputerowych dodatkowo znajdują się skanery 3d, umożliwiające skanowanie różnych obiektów, a następnie wydrukowanie ich kopii w technice druku 3d.

W starej szkole i na świetlicy młodsze dzieci podczas zajęć korzystają z zestawu plansz z akcesoriami do programowania VEX 123, klocków KORBO oraz pakietów klasowych Inżynier BLOCKS.

Najczęściej sprzęt z laboratoriów wykorzystywany jest na informatyce i zajęciach komputerowych, rewalidacjach, zajęciach rozwijających kreatywność oraz podczas lekcji techniki i plastyki, a także podczas zajęć świetlicowych. Klasa 1b w ramach innowacji pedagogicznej uczy się grać na muzycznych tubach, również zakupionych w ramach tego programu. Ponadto dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem technik 3d.