Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”

Klasa 2 b brała udział w akcji informacyjno-edukacyjnej dla dzieci ” WIRUSOOCHRONA”

Celem zajęć była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk.

Podczas zajęć uczniowie odpowiadali min na pytania: Dlaczego i kiedy należy dokładnie myć ręce wodą i mydłem? Dlaczego należy się szczepić? Dlaczego należy zasłaniać nos i usta maseczką?; rozwiązywały quiz online #lekcjahigieny

https://quizizz.com/admin/quiz/602bfcfdf08869001bdc8206/lekcjahigieny

Kolorowały również kolorowankę nt „Zasad COVID-19”, a na koniec rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem było HIGIENA.

Skip to content