WLC

Drodzy Uczniowie,

powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszego etapu tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”.

Przypominamy, iż uzupełnione testy można wysyłać lub przynosić do biblioteki do dnia 1.03.2024 r. (piątek).

14 marca 2024 r.,  wszystkie osoby, które zdobyły pięć sprawności, przystąpią do drugiego etapu konkursu. Test półfinałowy, będzie testem indywidualnym w formie tradycyjnej – papierowej i przystąpią do niego wszyscy uczniowie, którzy zdobyli minimum 5 sprawności i uzyskali minimum 80 pkt w każdym teście. Test będzie przebiegał bez udziału rodziców i bez dostępu do lektury konkursowej.

Przypominamy, iż test półfinałowy będzie dotyczył znajomości treści książki, wskazanej przez Komitet Organizacyjny, innej dla każdej kategorii wiekowej, czyli:

Kl. 1-3 „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” – Julita Grodek. Warszawa: Zuzu Toys;

Kl. 4-6 „Dynastia Miziołków” – Joanna Olech. Łódź: Wydawnictwo Literatura UWAGA! Wydana w latach 2014-2023;

Kl. 7-8 „Obronić królową” – Barbara Kosmowska. Łódź: Wydawnictwo Literatura.

Szczegóły dotyczące organizacji półfinału podamy wkrótce.

Koordynatorki

Anna Cioska (kl. I-III)

Wioletta Marek (kl. I-III)

Anna Gawliczek (kl. IV-VI)