Projekt DEUTSCH AG

Projekt DEUTSCH AG

Projekt DEUTSCH AG skierowany był do uczniów, którzy aż do klasy VI uczęszczali w zajęciach j.niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Zajęcia organizowane były przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych z siedzibą w Opolu. Zajęcia organizowane były w wymiarze 2 zajęć tygodniowo w czasie pozalekcyjnym. Dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach językowych uczniowie mogli polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych. W czasie trwania obostrzeń związanych z pandemią zajęcia odbywały się także w trybie zdalnym. W zajęciach brali udział Uczniowie klasy 8b, a prowadziła je Pani Katarzyna Odoj. Instytucja: Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce z siedzibą w Opolu (VdG). VdG jest reprezentacją Niemców w Polsce w politycznych kontaktach, pierwszym partnerem do rozmów z rządem Polski oraz Niemiec i prowadzi także intensywną pracę kulturalną, medialną oraz w ramach oświaty.

Uczestnicy programu DEUTSCH AG
Skip to content