Koduj z Gigantami

Koduj z Gigantami

Giganci Programowania zapraszają na “Koduj z Gigantami. Retroprogramowanie” – bezpłatne zajęcia z programowania online oraz stacjonarnie w naszym mieście łączące naukę z uwielbianym przez najmłodszych światem gier.

Jeśli chcecie odkrywać gry komputerowe i nie tylko w nie grać, ale także zacząć je tworzyć, warsztaty Koduj z Gigantami, które trwają od 4 do 26 lutego są do tego świetną okazją.

W trakcie zajęć, jako uczestnicy poznacie tajniki wiedzy programistycznej, ale też 2 światy gier komputerowych i wideo – tych popularnych wśród dzisiaj oraz gier, w które jako dzieci, grali Wasi rodzice.

Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, AppInventor, HTML zabiorą Was zatem w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania możecie dowiedzieć się jak nadać starym grom i programom nowe życie, stworzyć własną stronę internetową czy  zaprojektować grę komputerową lub samodzielny program. Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!

Sprawdźcie szczegóły oraz zapisy na https://giganci.kodujzgigantami.pl/3k02cu0

Celem wydarzenia jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży i inspirowanie ich nowymi technologiami. Akcję wspierają m.in. MEiN, Sekretarz ds. Cyfryzacji w KPRM, GovTech Polska czy NASK oraz włodarze naszego miasta.

Skip to content