Kierunek Południe

„Kierunek Południe” to interdyscyplinarne zadanie publiczne realizowane dzięki współpracy Fundacji Ogrody Przyszłości, Uniwersytetu Śląskiego, ZPS nr 22, SP nr 21, SM „Silesia” oraz Miasta Katowice dla mieszkańców w ramach promocji Miasta Katowice jako Europejskiego Miasta Nauki.

Celem zadania było:

– wykreowanie pozytywnego wizerunku tytułu Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 poprzez organizację wydarzeń o charakterze popularnonaukowym wśród mieszkańców Katowic.

– dotarcie do jak największej liczby mieszkańców dzielnic: Piotrowice, Ochojec oraz Podlesie z informacją o wyróżnieniu na szczeblu europejskim naszego miasta jako Miasta Nauki.

– dostarczenie mieszkańcom wiedzy na temat celów Europejskiego Miasta Nauki

W ramach powyższego projektu na terenie naszej szkoły w dniach 22 – 26 kwietnia 2024r dla wszystkich klas 4- 8 odbyły się warsztaty, prelekcje oraz wykłady z różnych dziedzin nauki. W ramach zajęć uczniowie aktywnie pracowali, poszerzając swoją wiedzę z różnych dziedzin życia.

Ponadto dla wszystkich mieszkańców Piotrowic, Ochojca i Podlesia w dniu 24 maja 2024r przy SP nr 27 na os. Odrodzenia odbędzie się Rodzinny Festiwal Nauki.

Zadanie było współfinansowane z Budżetu Miasta Katowice.