Zajęcia w MDK

Zajęcia w MDK

Klasa 2 b uczestniczyła w zajęciach ceramicznych w MDK Zarzecze w czwartek 4 listopada br. -„Ceramika dla dzieci – proces tworzenia ważniejszy, niż efekt”

Pani prowadząca zajęcia omawia techniki modelowania i dekoracji, różne gatunki gliny i szkliwa, prezentuje różnorodne materiały i narzędzia służące do zdobienia prac oraz daje dzieciom wskazówki. Jednak nie ocenia efektu, nie krytykuje, ani nie poprawia prac po dzieciach.

Tu nie ma sytuacji, kiedy coś się „nie udało” – takie słowa nigdy nie padają z ust nauczyciela (jedynie w przypadku, gdy elementy pracy są zbyt drobne i mogą zgubić się lub popękać podczas wypalania, nauczyciel delikatnie naprowadza dziecko).

Pomimo, że początkowo wydawała im się materiałem mało atrakcyjnym, wraz z rozwojem umiejętności dzieci przełamują się i przekonują, że można wyczarować z niej prawdziwe cudeńka.

Skip to content