Wystawa „Życie Przechowane”

Wystawa „Życie Przechowane”

W dniach od 08.03-15.03 2024r. w Szkole Podstawowej nr21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach gościła wystawa :”Życie przechowane”, prezentująca sylwetki mieszkańców Śląska i Zagłębia, którzy w czasie drugiej wojny światowej ukrywali Żydów. Zostali za to uhonorowani medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Wystawę zobaczyli uczniowie naszej szkoły. Na lekcjach języka polskiego wykonane zostały prace tematycznie związane z tym wydarzeniem .Uczniowie przygotowali: zaproszenia, wrażenia po wystawie, plakaty, rozprawki, wypracowania i piękne projekty medali Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Niektórzy napisali wiersze o tematyce Holocaustu. Najładniejsze prace zostały zaprezentowane na trzecim piętrze. Były one również podziwiane przez gości, absolwentów, rodziców oraz uczniów w dniu otwarcia nowej hali i części szkoły w dniu 16.03.

Dziękujemy za zaangażowanie . Nauczyciele języka polskiego.

Skip to content