Wycieczka do Palmiarni

Wycieczka do Palmiarni

Dnia 21 października klasy 2b, 5c i 6a uczestniczyły w wycieczce do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Poprzez uczestnictwo w programie pt.: „Ścieżka wiedzy o roślinach egzotycznych”, skorzystaliśmy z niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Tematyka ścieżki obejmuje grupy roślin przyprawowych i sukulentów oraz rodziny bambusów i palm. Na terenie pawilonów ekspozycyjnych zobaczyliśmy punkty, w których nie obowiązuje reguła „Nie dotykać”. Każdy w tych miejscach ma możliwość sprawdzić na ile „ostre” są ciernie kaktusów czy jak miękka może być „skóra” palm.
To niezwykle atrakcyjna, interaktywna lekcja botaniki. Można było zwiedzić pawilony: roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów oraz najciekawszy akwarystyczny.

Skip to content