Uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami wybrali się 15 grudnia 2018r. na wycieczkę do Drezna. Poznawanie miasta rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Wojskowo – Historycznego, które mieści jedną z największych w Europie wystaw. Można tam było obejrzeć wiele bezcennych eksponatów, a wśród nich pierwszą łódź podwodną z 1850 roku, a także działo z 1430 roku!

Następny punkt programu był przeznaczony dla miłośników anatomii człowieka. Niemieckie Muzeum Higieny prezentuje,  jak w ciągu wieków zmieniało się postrzeganie ludzkiego organizmu. Bardzo ciekawym eksponatem jest tzw. „Kobieta ze szkła”, którą stworzono na potrzeby studentów medycyny. W kolejnych salach mieściły się wystawy tematyczne, np.  Życie i Śmierć, Jedzenie i Picie, Seksualność, Mózg człowieka, Ruch oraz Piękno, Skóra, Włosy.

Późnym popołudniem udaliśmy się na jeden z najstarszych w Niemczech jarmark bożonarodzeniowy. Atmosfera była bajeczna! Cudowne światła i zapachy, smakowite potrawy,  świąteczne melodie oraz niezliczone artykuły rękodzielnicze na długo pozostaną    w naszej pamięci!