wlcDrodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, iż od przyszłego tygodnia (30.11.20) rusza w naszej szkole kolejna edycja tym razem Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelników.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Mistrzostwa Powiatu. Uczniowie będą czytali kolejno 10 książek (lub ich fragmenty), a następnie rozwiązywali testy dotyczące lektur. Zmagania będą przebiegały w dwóch kategoriach: klasy I-IV i klasy V-VIII i będą polegały na zdobywaniu kolejnych sprawności.

Aby zaliczyć test, należy uzyskać min. 80 punktów.

Dopuszczalne jest przyznanie przez koordynatora po jednej sprawności (w zamian za rozwiązanie testu) za zajęcie I-III miejsca w innym konkursie czytelniczym lub napisanie recenzji czy wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

Wszyscy uczniowie, którzy zdobędą 10 sprawności przystąpią w marcu do szkolnego finału, podczas którego wyłonimy najlepszych czytelników naszej szkoły. To oni będą nas reprezentować w kolejnym etapie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wydrukowanie i przesłanie do koordynatora na podany niżej adres mail wypisanej przez rodzica (prawnego opiekuna) zgody, którą można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły.

Ze względu na naukę zdalną wszystkie formularze (zarówno zgody, jak i testy do wybranych książek) należy pobrać ze strony internetowej naszej szkoły. W tym roku uczniowie nie będą deklarować, które książki chcą przeczytać. Ważne, aby każdy uczestnik na bieżąco czytał wybrane pozycje i rozwiązywał testy. Ostateczny termin oddawania prac to 12.03.2021. Rozwiązane testy będzie można albo przesłać mailowo: wlc2012@wp.pl (wówczas w temacie koniecznie trzeba wpisać imię, nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza), albo wrzucić do skrzynki wystawionej w przedsionku głównego budynku szkoły.

PLIKI DO POBRANIA:

zgloszenie_uczestnik

TESTY KLASY 5-8

TESTY KLASY 1-4

Koordynatorki

Anna Cioska (kl. I-IV)

Anita Kosma (KL. V-VIII)

SEKRETARIAT
Godziny pracy:
godz 7.30 – 15.30
DYREKTOR
Przyjmuje rodziców
w sprawie skarg i wniosków:
po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu
oraz w miarę możliwości w godzinach urzędowania placówki
ZASADY REKRUTACJI
Szukasz informacji o stypendiach? A może o ciekawych konkursach lub grantach?
StatPress
Ilość odwiedzin dzisiaj: 16
Ilość wszystkich odwiedzin: 131076