Miło nam poinformować, iż dobrnęliśmy do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Jak się okazało i w tym roku nasi uczniowie nas nie zawiedli. Wykazali się oni niezwykłymi umiejętnościami i zacięcie walczyli o zdobycie 10 sprawności czytelniczych. Udało się to 46 osobom. Do szkolnego finału, który odbył się 11 maja, przystąpiło po 17 osób z klas 1-4 i   5-6.

Wszyscy znakomicie poradzili sobie z testem finałowym, jednak najlepszymi okazali się Borys (2B), Szymon (3E), Zofia (4B), Anna (6A), Oliwia (6A) i Agnieszka (7B). To oni 28 czerwca reprezentowali naszą szkołę w finale WLC. Rywalizacja była bardzo trudna i zacięta, ale nic nie stanęło na przeszkodzie, aby po raz kolejny zająć podium zdobywając tytuł Mistrza Powiatu (Borys, Szymon, Zofia, Anna, Agnieszka) oraz Wicemistrza Powiatu (Oliwia).

Naszym zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Mamy nadzieję- do zobaczenia w przyszłej edycji konkursu.

Anita Kosma

Anna Cioska

Ze względów organizacyjnych nagrody wręczymy w nowym roku szkolnym. Wtedy również rozstrzygniemy  konkurs literacko-plastyczny dotyczący hasła reklamowego promującego czytelnictwo lub zachęcającego do przeczytania danej książki.