wlcDrodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, iż od przyszłego tygodnia (25.11.19) rusza w naszej szkole kolejna edycja Wielkiej Ligi Czytelników.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Mistrzostwa Lokalne. Uczniowie z całej Polski będą czytali kolejno 10 książek (lub ich fragmenty), a następnie rozwiązywali testy dotyczące lektur. Zmagania będą przebiegały w dwóch kategoriach: klasy I-IV i klasy V-VIII i będą polegały na zdobywaniu kolejnych sprawności.

Aby zaliczyć test, należy uzyskać min. 80 punktów.

Dopuszczalne jest przyznanie przez koordynatora po jednej sprawności  (w zamian za rozwiązanie testu) za zajęcie I-III miejsca w innym konkursie czytelniczym lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki czy plakatu promującego czytelnictwo- do czego bardzo zachęcamy (ponieważ w regulaminie jest to nowość, już wkrótce podamy dokładne szczegóły).

Wszyscy uczniowie, którzy zdobędą 10 sprawności przystąpią w marcu do szkolnego finału, podczas którego wyłonimy najlepszych czytelników naszej szkoły. To oni będą nas reprezentować w kolejnym etapie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wydrukowanie i przyniesienie do koordynatora wypisanej przez rodzica (prawnego opiekuna) zgody, którą można pobrać na stronie naszej szkoły za pomocą dołączonego linku, a także zdeklarowanie, które z zaproponowanych pozycji książkowych uczeń będzie czytał.

Przypominamy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach w 2017 r. zajęli III miejsce (konkurs ogólnopolski), a w 2018 roku pokonali wszystkie drużyny zdobywając I miejsce (konkurs wojewódzki), a w zeszłym roku zostali wicemistrzami Katowic.

DRODZY UCZNIOWIE KLAS 5-8,

w załączniku znajduje się tabela zawierająca 20 książkowych propozycji. Należy ją wydrukować i zaznaczyć w ostatniej kolumnie (stawiając znak X) 10 pozycji, które każdy z Was zobowiąże się przeczytać.

Uwaga! Proszę z wybranych 10 książek podkreślić 3 tytuły, które przeczytacie jako pierwsze i oddacie nie później niż do 20.12.2019.

Proponowany harmonogram oddawania prac:

do 20.12.2019- 3 testy

do 10.01.2020- 2 testy

do 31.01.2020- 2 testy

do 21.02.2020- 3 testy

Ostateczny termin upływa 6.03.2020.

Testy można składać w dowolnym terminie (ale w miarę możliwości proszę dostosować się do powyższego harmonogramu) w sali 22 do przygotowanej jak co roku skrzynki. W razie pytań proszę pisać do mnie poprzez dziennik elektroniczny Vulcan lub przyjść osobiście.

Konkurs jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest oddanie do 28.11.19 wypełnionej przez rodzica (prawnego opiekuna) zgody oraz uzupełnionej przez Was tabeli z lekturami.

Testy będą dostępne po złożeniu stosownych dokumentów od dnia 2.12.2019. w sali 22.

Do zobaczenia Młodzi Czytelnicy

Koordynatorki