Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice,

dobiegły końca zmagania naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelnicza. Jego celem było przede wszystkim promowanie czytelnictwa, kształtowanie nawyków czytania i zdobywania wiedzy, a także rozbudzania umiejętności poszukiwań literackich i samego zainteresowania literaturą.

21 kwietnia 2017 roku w każdym z województw odbył się półfinał konkursu. Naszą placówkę reprezentowali najlepsi czytelnicy wyłonieni podczas szkolnych eliminacji: Marzena Krępa, Łukasz Januszek oraz Krzysztof Wróblewski, którzy, jak się później okazało, pokonali ok. 130 drużyn ze szkół i bibliotek z województwa śląskiego, a tym samym zostali finalistami tegoż konkursu. Radość była ogromna, a satysfakcja z wygranej- jeszcze większa. To był moment, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, iż naprawdę warto było poświęcić tyle czasu i trudu na dokładne czytanie książek, ich analizę, skrupulatne notatki, a także udział w dodatkowych zajęciach, podczas których bardzo dokładnie omawialiśmy powieści i ich problemy, rozwiązywaliśmy zadania i dzieliliśmy się naszą wiedzą.

Od ogłoszenia tej wspanialej wiadomości mieliśmy 3 tygodnie,  na to, aby czytając Język Trolli Małgorzaty Musierowicz przygotować się do finału, do którego zakwalifikowało się tylko 17 drużyn (klasy 4-6) z całej Polski.

Nieoceniona była tutaj pomoc rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje dzieci, a także pomagali  im w przygotowaniach.

27 maja 2017 roku podczas szóstej edycji Wielkiej Zabawy Rodzinnej (projekt odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice i jest wpisany w Metropolitalne Święto Rodziny) miał miejsce finał konkursu.

Najpierw Marzena, Łukasz i Krzysztof wraz z innymi drużynami rozwiązywali test, a później w oczekiwaniu na wyniki, wzięli udział w Bajkowym Korowodzie Postaci, który przeszedł ulicami Katowic. Następnie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w ramach projektu Rodzina Na Medal w zabawach i konkursach. Podczas sobotniego spotkania uczestnicy zabawy mieli także okazję wziąć udział w spotkaniach autorskich z Nataszą Deren- Halczok oraz Waldemarem Cichoniem.

Jednak punktem kulminacyjnym tego dnia było ogłoszenie wyników.

Nasi uczniowie zaskoczyli nas po raz kolejny- zajęli 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelnicza. Radość była ogromna. Pojawiły się także łzy i niedowierzanie, którym towarzyszyło oczywiście wielkie szczęście.

Marzena, Łukasz i Krzysztof pokazali, iż nie tylko warto czytać książki, ale i zawsze dążyć do celu, który w tym przypadku początkowo  był marzeniem, a jak się okazało- stał się rzeczywistością.

Dziękujemy Wam- Laureaci- za każdą chwilę, poświęcony czas, liczne spotkania i cierpliwość, a wszystkich uczniów, którzy chcieliby przeżyć niejedną wspaniałą przygodę z powieścią, zapraszamy w przyszłym roku szkolnym. Pokażmy, że młode pokolenie sięga po książki, a przy tym świetnie się bawi. Startujemy w październiku 2017!

 

 Anita Kosma

Magdalena Skowron- Szczotka

wlc2017009

wlc2017001

wlc2017002

wlc2017003

wlc2017004

wlc2017005

wlc2017006

wlc2017007

wlc2017008

 

SEKRETARIAT
Godziny pracy:
Poniedziałek, wtorek, piątek
godz 7.30 – 15.30
Środa 7.30 - 15.30 (dzień kancelaryjny)
Czwartek
godz. 7.30 -17.00
DYREKTOR
Przyjmuje rodziców
w sprawie skarg i wniosków:
poniedziałek 10.00 - 14.00
wtorek 8.00 - 10.00
czwartek 15.00 - 17.00
ZASADY REKRUTACJI
Szukasz informacji o stypendiach? A może o ciekawych konkursach lub grantach?
StatPress
Ilość odwiedzin dzisiaj: 123
Ilość wszystkich odwiedzin: 122809