Nasza szkoła zlokalizowana jest w przepięknym zakątku Katowic, jakim jest dzielnica Podlesie.
Otoczona jest ze wszystkich stron zielenią drzew i krzewów.
Uczniowie uczą się w dwóch budynkach: tzw. starej szkoły pochodzącej z roku 1905,

oraz nowej szkoły wybudowanej w roku 1962 i rozbudowanej w roku 2013.

szkola1szkola2

Szkoła nasza jest wyposażona w piękne boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Są one wielką radością dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas, a takich u nas nie brakuje.

Dla tych, którzy najchętniej siedzą całymi dniami przed monitorami, szkoła ma pracownię komputerową, z dostępem do Internetu.

SONY DSC
Wyposażenie pracowni to komputery otrzymane przez szkołę w ramach projektu MEN „Pracownia komputerowa w każdej szkole”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Komputery znajdują się również w bibliotece, stanowiącej centrum multimedialne.

SONY DSC

Oprócz komputerów znajduje się tutaj urządzenie wielofunkcyjne pozwalające na skanowanie i drukowanie dokumentów.

SONY DSC

Całość wyposażenia biblioteki szkoła otrzymała w ramach projektu MEN współfinansowanego ze środków unijnych.

Ostatnio do bogatej bazy szkoły dołączyła pracownia językowa, wyposażona w tablicę interaktywną i oprogramowanie wspomagające naukę języka.

SONY DSC

Dla wszystkich lubiących dobrze zjeść, jest stołówka, serwująca prawdziwie domowe obiady.

Szkoła nasza od wielu już lat współpracuje ze szkołami za granicą. Początkowo była to wymiana uczniowska ze szkołą w Losheim. Później przez kilka lat współpracowaliśmy z różnymi szkołami w ramach programu Comenius. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy kolejny projekt COMENIUS p.t. „Stawać się dorosłym”. Współpracujemy w ramach tego projektu ze szkołami z Niemiec i Portugalii.

Cały czas współpracujemy ze szkołami za granicą w czeskim Krmelinie i słowackiej Olesnej.

Nasza szkoła jest „Szkołą Promującą Zdrowie”. Chcesz dowiedzieć się więcej- klinkij

Przy naszej szkole działa również 11 Artystyczna Drużyna Harcerska „POLANA”.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej szkoły!!!