Konkursy sportowe

W dn.10.06.2015 grupa czwartoklasistów brała udział w turnieju piłki ręcznej w ramach akcji „Kocham ręczną”. Zdobyliśmy na tym turnieju I miejsce pokonując SP 1, SP47 oraz SP 59.

SKŁAD REPREZENTACJI: PAWEŁ WOLNY, KAJTEK KUCZAWSKI, KACPER KIKIEWICZ, WOJTEK RUTKOWSKI, ŁUKASZ JABŁEKA, NATALIA CIEMNY, JULIA SZCZEPANEK, NATALIA SŁODKOWSKA, ANTOSIA WIECZOREK, MARYSIA BIOLIK

Mistrzostwa Katowic w czwórboju lekkoatletycznym

II miejsce chłopców- Dominik Sikora, Patryk Szojda, Paweł Tatura, Paweł Wawrów, Grzegorz Podsiadło, Wojtek Pytel

V miejsce dziewcząt-  Dominika Mucha, Paulina Skiba, Wiktoria Chołuj, Karolina Stompor, Julia Szczepanek, Natalia Ciemny

Indywidualnie Dominika Mucha zdobyła I miejsce w rzucie piłeczką palantową

17 kwietnia 2015 r. odbył się IV TURNIEJ SZACHOWY DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. K. MIARKI W PIELGRZYMOWICACH. W zawodach z naszej szkoły wzięli udział:
1. Emilia Kozieł
2. Natalia Siewior
3. Igor Kałkowski
4. Mateusz Makos
5. Aleksander Basan
6. Marcin Walczak
7. Marek Dyszak
8. Michał Dyszak
Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych.
Oto nasze osiągnięcia:

chłopcy – grupa młodsza

1 miejsce – Marcin Walczak
2 miejsce Michał Dyszak
3 miejsce Marek Dyszak

chłopcy – grupa starsza
1 miejsce – Mateusz Makos
3 miejsce – Igor Kałkowski

dziewczęta – grupa starsza
3 miejsce – Emilia Kozieł

Nasza szkoła zajęła 1 miejsce drużynowo.

W dn.16.04.15 reprezentacja chłopców i dziewczyn brała udział w turnieju piłki ręcznej zorganizowanym z okazji 150 rocznicy powstania Katowic. Chłopcy zajęli w tym turnieju II miejsce, natomiast dziewczyny IV miejsce.

Szkołę reprezentowali:Dominik Sikora,Patryk Szojda, Igor Wojtala, Jakub Poprawa- Jakubas, Paweł Kendziora, Wojtek Pytel, Mirek Wałach, Kajtek Kuczawski,  Paweł Wolny ,Dominika Mucha, Wiktoria Śmiłowska, Wiktoria Chołuj, Alicja Tomasik, Agata Ulczok, Natalia Dziewior, Aleksandra Ogierman, Emilia Mikołajko, Weronika Sobolewska.

II miejsce:
Dominik Sikora,
Kamil Orlikowski,
Marcin Władyka,
Karol Ruszkiewicz,
Paweł Kendziora,
Jakub Grządziel,
Michał Osowicki,
Wojciech Pytel
II miejsce – Magda Sobolewska – klasa 4 – styl dowolny
III miejsce – Laura Kokuła – klasa 3 – styl dowolny
I miejsce- Grzegorz Podsiadło- klasa 5 – styl dowolny
I miejsce- Paweł Tatura- klasa 6 – styl dowolny
III miejsce- Michał Skoczylas – klasa 5 – styl dowolny
III miejsce- Marcin Władyka – klasa 6 – styl klasyczny
I miejsce w sztafecie 4x50m stylem zmiennym (P.Tatura, G.Podsiadło, M.Skoczylas, M.Władyka)

 

17 grudnia 2014 r odbyły się w Radlinie Zimowe Mistrzostwa Śląska w pływaniu w kategorii 10-latków w których udział wzięła uczennica Sp 21 Podlesie Magdalena Sobolewska reprezentująca barwy Wodnika 29 Katowice.

W imprezie rangi województwa śląskiego na pływalni w Radlinie wzięło udział 290 młodych zawodników i zawodniczek z 29 klubów pływackich.

Uczennica Sp 21 reprezentująca Wodnika 29 Katowice Magdalena Sobolewska zdobyła podczas tych zawodów aż 6 medali:

  • 4 medale indywidualnie (2 medale złote oraz 2 medale srebrne)
  • 2 medale w drużynie sztafetowej (1 medal złoty oraz 1 medal srebrny).

Pod względem zdobytych medali i tytułów były to niesamowite Mistrzostwa Śląska dla uczennicy Sp 21 Magdaleny Sobolewskiej.

Najważniejszą wygraną była obrona tytułu Mistrzyni Śląska na dystansie 200m stylem dowolnym z 7 czerwca 2014r .

W tym sezonie 200m dowolnym należało do Madzi i to ona królowała na tym dystansie trzykrotnie pokonując rywalki podczas zawodów rangi wojewódzkiej a czas w jakim to robiła daje jej 6 miejsce w Polsce w kategorii 10 –latków oraz pozycje nr 1 na Śląsku.

Pozostałe wyniki jakie osiągnęła Madzia podczas mistrzostw:

-100m stylem grzbietowym Srebrny medal V-ce Mistrzyni Śląska

-4x50m dowolnym Srebrny medal V-ce Mistrzyni Śląska

-100m zmiennym Srebrny medal V-ce Mistrzyni Śląska

-100m dowolnym Złoty medal Mistrzyni Śląska

-4x50m zmiennym Złoty medal Mistrzyni Śląska

 

 

 

Ceremonia medalowa za 200m stylem dowolnym

15 grudnia na AWF Katowice odbyły się zawody w mini piłce ręcznej w ramach akcji ”Szczypiornista Szkoła”. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Skład reprezentacji: Wojtek Pytel, Maks Kopel, Mirek Wałach, Kamil Święs, Paweł Wolny, Kajtek Kuczawski, Natalia Siewior, Natalia Ciemny, Małgosia Dyszak, Zuzia Proksa, Wiktoria Broncel, Agata Loska, Kasia Łukaszek.

4 x 50m stylem dowolnym (listopad 2014)- 1 miejsce UKS Wodnik – Magdalena Sobolewska

4 x 50m stylem dowolnym (październik 2014)- 2 miejsce UKS Wodnik – Magdalena Sobolewska

100 m stylem dowolnym – 2 miejsce Magdalena Sobolewska

100 m stylem zmiennym – 2 miejsce Magdalena Sobolewska

200 m stylem dowolnym – 1 miejsce Magdalena Sobolewska

100 m stylem grzbietowym – 3 miejsce Magdalena Sobolewska

Najlepsza zawodniczka 2004 roku – 2 miejsce Magdalena Sobolewska

Multimedaliści – 2 miejsce Magdalena Sobolewska

 

 

 Wyniki ze sztafetowych biegów przełajowych w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych

- dziewczyny 5 miejsce- A.Szachnowska, I. Pryszcz, A.Broncel, W. Broncel, J.Szczepanek, M.Sobolewska

- chłopcy 7 miejsce- D.Sikora, Sz.Szachnowski, P.Tatura, Ł. Jabłeka, K.Kuczawski, J.Roj

Startowało 21 szkół.

SEKRETARIAT

Godziny pracy:
godz 7.30 – 15.30

ZASADY REKRUTACJI

Szukasz informacji o stypendiach? A może o ciekawych konkursach lub grantach?

StatPress

Ilość odwiedzin dzisiaj: 169
Ilość wszystkich odwiedzin: 59128