„TUSZ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

Kampania edukacyjno-charytatywna ma na celu zaangażowanie uczniów do edukacji ekologicznej, w zakresie segregacji twz. kartridży.
Uczeń przynosi do szkoły zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzuca je do specjalnie przygotowanych kartonów (na które czekamy). Ważne, aby tusze pochodziły z drukarek atramentowych i były oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. Tusz powinien być zabezpieczony, np: włożony do woreczka, owinięty folią itp.
Zebrane w ten sposób odpady przekazujemy do recyklingu, dzięki czemu wspomożemy schroniska dla zwierząt. Uczmy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych. Przesyłamy Państwu film edukacyjny i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu organizuje działania mające na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym – seniorom.
Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wspólnemu wsparciu, wielu starszych i potrzebujących osób poczuje, że nie są sami, że o nich pamiętamy!
W szkolnym przedsionku pojawią się kartony, do których prosimy o wrzucenie potrzebnych rzeczy:
- dezodoranty
- maszynki do golenia
- kremy
- balsamy
- szampony
- żele pod prysznic
- krzyżówki
- soczki
- musy wyciskane
Potrzebne rzeczy zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” w Katowicach przy ulicy Traktorzystów.
Akcja trwa do końca marca!

Dziękujemy, Szkolne Koło Wolontariatu

po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu
oraz w miarę możliwości w godzinach urzędowania placówki