WLC – najnowsze informacje

WLC – najnowsze informacje

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, iż od najbliższego czwartku (3.11.22) ruszają w naszej szkole Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników. Projekt ten skierowany jest m. in. do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej edycji uczniowie będą czytali kolejno 5 książek (lub ich fragmenty), a następnie rozwiązywali testy dotyczące lektur. Zmagania będą przebiegały w trzech kategoriach: klasy I- III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII i będą polegały na zdobywaniu kolejnych sprawności.

Aby zaliczyć test, należy uzyskać min. 80 punktów.

Dopuszczalne jest przyznanie przez koordynatora po jednej sprawności (w zamian za rozwiązanie testu) za zajęcie I-III miejsca w innym konkursie czytelniczym lub napisanie recenzji czy wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

Wszyscy uczniowie, którzy zdobędą 5 sprawności, przystąpią w styczniu (pomiędzy 2.01.23 a 10.01.23- dokładną datę podamy w późniejszym terminie) do szkolnego finału, podczas którego wyłonimy najlepszych czytelników naszej szkoły. To oni będą nas reprezentować w kolejnym etapie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wydrukowanie i przesłanie do koordynatora na podany niżej adres mail wypisanej przez rodzica (prawnego opiekuna) zgody, którą można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły. Zgody oddajemy/ przesyłamy skan najpóźniej do 30.11.2022.

W dokumencie tym należy podać indywidualny adres e-mail dziecka, konieczny do aktywacji konta uczestnika na platformie WLC. Każdy Uczestnik zarejestrowany przez Koordynatora Placówki otrzymuje wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie WLC. Na koncie tym będą umieszczone wyniki uczestnika wprowadzane przez Koordynatora.

Zgody, jak i testy do wybranych książek należy pobrać ze strony internetowej naszej szkoły (linki poniżej). W wyjątkowych sytuacjach można zgłosić się do szkolnego koordynatora konkursu.

Rozwiązane testy będzie można albo przesłać mailowo: sp21wlc2021@wp.pl (wówczas w temacie koniecznie trzeba wpisać imię, nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza), albo wrzucić do skrzynek znajdujących się na pierwszym piętrze w „starej szkole” lub w szkolnej bibliotece.

Prosimy, aby każdy uczestnik na bieżąco czytał wybrane pozycje i rozwiązywał testy. Ostateczny termin oddawania prac to 22.12.2022.

Testy do rozwiązania-kliknij

Koordynatorki

Wioletta Marek (KL. I-III)

Anna Gawliczek (KL. I-III)

Ewa Młynarska (KL. IV-VI)

Anita Kosma (KL. VII-VIII)

Skip to content