VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

Uczestnicy: Jakub Kotula 8 a, Kacper Andrzejak 8 c, Andrzej Gawliczek 8 c, Antonina Rak 8 c, Hanna Śladkowska 8 c, Maria Wysoczańska 8 c.

Uczniowie przygotowując się do tego konkursu musieli przyswoić wiele aktów prawnych. Konkurs rozpoczął się 31 marca i składał się z trzech etapów. Wszyscy przeszli do drugiego etapu, który odbył się 12 kwietnia.

Do etapu centralnego przeszedł Jakub Kotula. W dniu 28 kwietnia 2022 odbył się finał Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. 32 uczestników z całej Polski zmierzyło się w nim z pytaniami z różnych dziedzin prawa, na które odpowiadali za pomocą aplikacji ZOOM przed czterema komisjami złożonymi z przedstawicieli Krajowej Izby Radców Prawnych. Po wyrównanej rywalizacji w finale nasz reprezentant – Jakub zajął III miejsce stając się tym samym laureatem konkursu.

Skip to content