PIKNIK 2022 – sprawozdanie

PIKNIK 2022 – sprawozdanie

              8 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się – po raz jedenasty – Piknik. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i społeczności Podlesia. Hasłem tegorocznej imprezy było „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  

Już od rana dzieci, wspólnie z nauczycielami, dekorowały plac rekreacyjny i boisko szkolne. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed szesnastą, a chwilę później, o godzinie 16.30 pani wicedyrektor  Bożena Sokołowska otworzyła Piknik krótką przemową.

Następnie uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Po występach maluchów mogliśmy podziwiać na scenie większych aktorów- uczniów klasy IV-VIII, którzy prezentowali swoje umiejętności akrobatyczne, uczestniczyli w finale Konkursu mitologicznego oraz układaniu kostki Rubika. Wystąpili również nauczyciele, którzy zaprezentowali układ choreograficzny do utworu Jerusalema oraz absolwenci szkoły. Przedstawili oni cztery tańce, a w ostatnim – w Macarenie – porwali do zabawy publiczność.

 Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Podczas Pikniku, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych takich jak: skok przez płotki, skakanie przez linę, podbijanie piłki na czas.  Był również pokaz drukarek 3D, długopisów 3D oraz okularów VR. Uczniowie wysłuchali pogadanki Sznupka o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz ekipy żużlowców, którzy przybliżyli zebranym tę dyscyplinę sportu. Można było również zobaczyć sprzęt ( motor, stroje, kask), dzięki którym nasi goście zdobywają laury. Mieliśmy także okazję posłuchania „ upajającego” warkotu silnika.

Każdy mógł obejrzeć wóz Straży Pożarnej oraz Policji.  W czasie Pikniku wszyscy mogliśmy raczyć się grillowaną kiełbaską, popcornem, wspaniałym ciastem sprzedawanym przez Radę Rodziców, zdrowymi posiłkami i napojami.

Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie Im dziękujemy.  Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu.  Piknik zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy nauczycieli, uczniów oraz rodziców, pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Podlesia, Komendy Powiatowej Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego ze Sznupkiem na czele.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez udział w Pikniku do integracji naszej społeczności.

 Organizatorzy Pikniku

Urszula Hardek – Brząkała

Adela Śmiłowska – Chmura

Sebastian Świerkot

Skip to content