Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Narodowe 3 Maja. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli w swoich salach prezentacje, a następnie sprawdzili wiedzę o Polsce rozwiązując zagadki. Przygotowywali też plakaty na konkurs „Kochamy Polskę”. Potem wszyscy razem, ubrani w biel lub czerwień, stworzyliśmy żywą flagę na placu rekreacyjnym. Wysłuchaliśmy przemowy pani dyrektor Beaty Lubiny, utworów przygotowanych pod kierunkiem pana Przemysława Urbańskiego w wykonaniu klasy 4a i Szymona z klasy 5a oraz uczniów klas 4-8 (zaśpiewali razem „Witaj majowa jutrzenko”). Zakończyliśmy część wspólną hymnem Polski. Uczniowie klas młodszych stworzyli biało-czerwony korowód i udali się na spacer ulicami naszej dzielnicy.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego szkolnego święta.

Oto krótka fotorelacja z obchodów.

A oto kilka filmików:

Skip to content