Na Jarmarku

Na Jarmarku

We wtorek 30 listopada klasa 2 b odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim rynku, a następnie „zaliczyła” Multikino i film „Moje magiczne Encanto”.

Tłoczno, bajecznie kolorowo i niezwykle smakowicie – tak w kilku słowach można scharakteryzować trwający Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Dla odwiedzających jarmark przygotowano sporo atrakcji. Po raz pierwszy, na rynku podczas bożonarodzeniowego jarmarku w Katowicach stanął diabelski młyn – ma 33 metry wysokości, a na kole znajdują się 24 zadaszone wagoniki. Na straganach pojawiło się mnóstwo lokalnych wyrobów – zarówno spożywczych, jak i artystycznych. Oprócz tego na stoiskach są m.in. kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, mnóstwo różnych kaw i herbat, domowe soki z malin, bzu czy mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny, wędliny litewskie i węgierskie, sery z Polski, Słowacji i Holandii.

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

Skip to content