Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2023 roku nie był zwykłym dniem w naszej szkole. Większości uczniów postarała się, by przynajmniej jedna część garderoby była niebieska. Wśród nauczycieli również dało się zauważyć ten kolor.

Uczniowie sześciu klas I-III razem z opiekunami wybrali się do pobliskiego przedszkola, by wręczyć młodszym koleżankom i kolegom niebieskie balony i krótko opowiedzieli im prawach dziecka.

W szkolnej świetlicy, pod opieką nauczycieli wychowawców, dzieci obchodziły dzisiejszy dzień w następujący sposób: rozmawiały o prawach dziecka po obejrzeniu filmów edukacyjnych; kolorowały rysunki; wycięły z niebieskiego papieru odrysowane dłonie, które stworzyły gałęzie drzewa z prawami dzieci; wykonywały ćwiczenia ruchowe, wykorzystując do tego niebieskie balony.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie, w poprzednim i tym tygodniu, rozmawiają o prawach dziecka na świecie. Na drzwiach sal lekcyjnych zawisły lapbooki, z których możemy się dowiedzieć, które prawa są dla danej klasy najważniejsze. W taki sposób nasza szkoła świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Skip to content