Katowicki Diament Edukacyjny

Katowicki Diament Edukacyjny

Jest to wyróżnienie przeznaczone dla uczennic i uczniów katowickich szkół, mieszkającym w naszym mieście, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale również w dziedzinach, w których przyznawane są nagrody, tj. nauki humanistyczne i języki obce, nauki ścisłe i przyrodnicze, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i obywatelskie, edukacja regionalna, kultura i sztuka oraz sport. Nagroda ma wspierać i motywować uczniów.

Nagrody pieniężne dla laureatów ufundował prezydent Miasta Katowice, zaś wyróżnienia w postaci voucherów dających możliwość udziału w programie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Młodzieży, kursie maturalnym oraz Śląskim Uniwersytecie Najlepszych – rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W tym roku szkolnym, aż trzech uczniów naszej szkoły zostało laureatami Katowickiego Diamentu Edukacyjnego:

Maja Prokop otrzymała nagrodę II stopnia w dziedzinie sportu,

Karol Olszewski otrzymał nagrodę I stopnia w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych,

Zofia Liszka otrzymała nagrodę I stopnia w dziedzinie nauk humanistycznych i języków obcych.

GRATULUJEMY!!!

Skip to content