„ IDĄ ŚWIĘTA NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

„ IDĄ ŚWIĘTA NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uzmysłowienie sobie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

W ramach projektu uczniowie z klas 3a, 4a, 4b i 8b otrzymali przygotowane przez Fundację kartki świąteczne, które wypełnili podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej oraz lekcji z wychowawcą i wysłali do rodziny, przyjaciół, znajomych.  

Skip to content